Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Hafız Cemali Meço

Çöküş
X
Çöküş
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Hafız Cemali Meço

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 6yn5jalh.jpg
Görüntüleme: 18
Büyüklüğü: 42.7 KB
  Otuz üç yıl Gümülcine Müftülüğü görevinde bulunan Hafız Cemali Meço 20 Aralık 2019 sabaha karşı hakkın rahmetine kavuştu.


  Gümülcine’nin son müftüsü Hafız Cemali Meço 20 Aralık Cuma günü saat gece 3’te Dedeağaç Hastanesi’nde 82 yaşında kalp yetmezliğinden hayata veda etti.

  Cenazesinin 20 Aralık Cuma günü İkindi namazını müteakip ikamet ettiği Kozlukebir köyünde kaldırılacağı açıklandı.


  Hafız Cemali Meço 1937 yılında İskeçe ilinin Şahin köyünde doğdu. Hafızlık eğitimini 1948 senesinde babası Hafız İdris’ten tamamladı ve akabinde başta Hocası Hafız Reşad’tan ve dönemin İslam ulemalarından İslam Hukuku, Hadis, Tefsir, Arapça ve diğer temel dini dersler aldı.

  1967 yılında dönemin Suudi Arabistan Kralı Faysal bin Abdülaziz El Suud’un özel bursunu kazanarak Medine İslam Üniversitesi İslam Hukuku Fakültesine girdi.  1978 yılında Medine İslam Hukuku Fakültesinden mezun olan Hafız Cemali Meço, Suudi Arabistan Dinişleri Bakanlığı tarafından Yunanistan’a din görevlisi olarak tayin edildi.

  1978-1985 yılları arasında Batı Trakya’nın çeşitli camilerinde vaaz ve irşad hizmetlerinde bulunduktan sonra 16 Aralık 1985 tarihinde dönemin önde gelen din adamları, medrese hocaları ve azınlık milletvekillerinin teklifiyle Gümülcine Müftülüğe resmi olarak tayin edildi ve 16 Ağustos 2018 tarihine kadar Gümülcine Müftülüğü görevini sürdürdü.

  Tasavvuf ehli olan Müftü kendi talebelerine hayatının sonuna kadar haftalık zikir ve dersler verdi.  Azınlıkça ailesi olarak sevenleri ve yakınlarına baş sağlığı dileriz.

  Gümülcine’nin son Müftüsü Hafız Cemali Meço’nun cenazesi 20 Aralık Cuma günü İkindi namazını müteakip ikamet ettiği Kozlukebir köyünde kaldırılacak.

  Kaynak:Azinlikca
  İki şeyi asla unutma. Allah'ı ve ölümü… İki şeyi de unut! Yaptığın iyiliği ve gördüğün kötülüğü.

  Ortacılı Can Forumu
  www.ortacilican.net
Hazırlanıyor...
X